Çalışanlar

İlhami Alkan Olsson
Direktör
A.Ü. Hukuk Fakültesi mezunudur. Yüksek Lisansını uluslararası insan hakları hukuku alanında İsveç Lund Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde, doktorasını ise uluslararası ekonomi hukuku alanında İngiltere’de Kent Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Uluslararası iklim değişikliği düzenlemeleri üzerine yaptığı doktora sonrası çalışmalarını Londra Üniversitesi SOAS’ta yürütmüştür. Lund Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi’nde (Siyasal Bilgiler Fakültesi) öğretim üyeliği yaptıktan sonra, 2017 yılında Research Worldwide Istanbul’un direktörlüğünü üstlenmiştir. Lund Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne bağlı Raoul Wallenberg Institute’te de danışmanlık görevini sürdürmektedir.
 
Bahar Özden
Yerel Yönetimler Çalışmaları Sorumlusu

Bahar Özden; Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 2005- 2015 yılları arasında Türkiye Belediyeler Birliği Dış İlişkiler Müdürlüğünde görev yaptı. Bu dönemde Avrupa Birliği’ne uyum ve yerel yönetim reformu kapsamında Türkiye’de yerel demokrasinin geliştirilmesini hedefleyen; İsveç, Hollanda, Almanya ve İspanya yerel yönetim birlikleri işbirliğinde geçekleştirilen birçok uluslararası projede yer aldı. 2008-2015 yılları arasında Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Ulusal Delegasyon Sekretaryasını yürüttü. 2015-2018 yıllarında Çankaya Belediyesi Dış İlişkiler Müdürlüğü ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünde Program Sorumlusu olarak görev aldı. Nisan 2018 tarihinden itibaren Research Worldwide İstanbul’da İnsan Hakları Kentleri Projesinden sorumlu Program Danışmanı olarak görev yapmaktadır.

 
Betül Yılmaz
Mali ve İdari İşler Sorumlusu

2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra bir süre Ankara'da Türkçe öğretmeni olarak görev yaptı. İstanbul'a yerleştikten sonra, 2010-2018 yılları arasında görev aldığı seyahat acentesinde organizasyon direktörü olarak çeşitli sivil toplum kuruluşları ve özel sektör kuruluşlarının toplantı ve seminer organizasyonlarının planlama ve yönetiminde aktif olarak yer aldı. Ağustos 2018'de Research Worldwide İstanbul ekibine katıldı. Şu anda program faaliyetlerinin uygulanışına yönelik idari ve teknik uzmanlık sağlamaktadır.